Za oknem błyszczą już światełka. Przystrojone domy, jak na złość trudnym czasom, emanują świętami. Za kilka dni znów usiądziemy przy wspólnym stole, połamiemy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędę, a pod choinką znajdziemy prezenty.

 

Święta miną szybko, jak co roku. A później pożegnamy Stary Rok. Rok pełen wyzwań, trudów i problemów. Ważniejsze od tego, co żegnamy jest to, co witamy.

Nowy Rok to czas na postanowienia. Jakie są moje, jako copywritera? Mam ich co najmniej kilka.

 

Chciałabym lepiej zarządzać czasem. Mam swój kalendarz, doskonale potrafię rozpisać sobie wszystkie projekty, rozbić je na zadania.. i na tym się kończy. Bo zawsze wypadnie coś, co zniszczy mój plan.

W Nowym Roku chciałabym dojść do takiego miejsca, w którym będę pisać mniej. Każdy copywriter chyba wie, co mam na myśli. Im mniej piszę, tym lepsze powstają teksty. Jeśli będzie to szło w parze z sukcesem, postanowienie zostanie spełnione.

W Nowym Roku chciałabym także nauczyć się odmawiać zleceń, żeby nie dopuszczać już do sytuacji, że nie podnoszę się zza laptopa przez cały wolny dzień. Odmawianie jest formą asertywności. Pamiętaj, Copywriterze- to, że odmówisz zlecenia nie oznacza, że straciłeś klienta. Przeciwnie, klient szybciej do Ciebie powróci.

Moim postanowieniem jest nauczyć się czegoś nowego. Copywriting to przecież nie tylko klikanie w klawiaturę. To rozwijająca się dziedzina, w której ciągle coś się zmienia. Chcę nauczyć się nowej techniki, może poznać jakieś inne formy czy nawiązać jakieś ciekawe współprace. Grunt to rozwój.

Mam jeszcze jedno postanowienie. Chciałabym…

nie brać wszystkich postanowień zbyt poważnie!

 

Życie jest zbyt nieprzewidywalne, by cokolwiek zaplanować.

Jeśli uda się osiągnąć cele- świetnie!

Jeśli nie- też super.

Bo najważniejsze, to robić to, co naprawdę sprawia nam radość. Bez barier, przeszkód i analiz.

W Nowym Roku życzę Wam, Drodzy Copywriterzy, aby zlecenia same pojawiały się w skrzynce odbiorczej, by wszystkie współprace układały się wspaniale, a sukcesy mnożyły się nieustannie.

 

I pamiętaj- w Święta odłóż komputer, laptop czy notes. Zapomnij o zleceniach, a magia Świąt niech pozwoli Ci prawdziwie odpocząć, w gronie najbliższych osób.

Wesołych Świąt!